RİTTAL YETKİLİ SERVİSİ

Şubat 18, 2023 Yorum yapılmamış

Elli yıllık Rittal İsveç: Uluslararası başarı için bir sıçrama tahtası

“Sadece yap.” O zamanlar küçük bir şirket olan Rittal büyük bir cesaretle 1971’de yurt dışına adım attı: Küçük bir İsveç evinin bodrumunda, büyük hacimli çitin mucidi ilk yabancı şubesini kurdu. Almanya’nın Orta Hesse bölgesindeki bir metal levha işleyicisinden uluslararası bir dijital işletmeye dönüşen şirketin dünya çapındaki büyümesi için bir sıçrama tahtası oldu. Rittal İsveç’in 50. yıl dönümü kutlaması vesilesiyle, sahibi Profesör Friedhelm Loh ve Ängelholm’daki yönetim ve çalışanlar olağanüstü bir hikayeye ve bunun nasıl devam edeceğine baktılar.

Endüstri için olağanüstü bir buluş, büyük rekabetin olduğu bir İsveç pazarı ve genç ve meraklı bir elektrik mühendisinin bir ticaret fuarını ziyareti: Rittal İsveç’in hikayesi, bunun nasıl uluslararası genişlemede başarı için bir reçete haline gelebileceğini gösteriyor. Central Hessen’deki o zamanki “sac metal parçalayıcı”nın ilk yan kuruluşu, şu anda dünya çapında var olan ve endüstride dijitalleşmeyi ilerletmeyi misyon edinmiş bir şirket grubu geliştirmenin başlangıç ​​noktasıydı.

1960’ların sonlarına doğru genç İsveçli Lars Johnsson, Hannover Ticaret Fuarı’nda Rittal’in standında durdu ve o zamanlar endüstri için yankı uyandıran basit bir fikir olan muhafazalarını öğrendi. Kısa bir süre sonra, 1971’de, İsveç pazarını fethetme hedefiyle Hessian şirketinin ilk uluslararası yan kuruluşunun genel müdürü olarak bodrum katında oturuyordu – tüm direniş ve rekabet karşısında: “Sıfırdan başladık, 2013 yılına kadar Rittal İsveç’in CEO’su olarak kalan Johnsson şimdi hatırlıyor. O zamanki ve şimdiki argümanlar, müşteriyi başarılı kılma ve yeni ve beklenmedik çözümler geliştirme çabasıyla birlikte, güvenilir bir şekilde yüksek kalite, stoktan temin edilebilirlik ve 24 saatte teslimat taahhüdü idi.

İsveç deneyimi, daha fazla genişleme için plan sağladı. Bunu 1970’lerde Fransa, Belçika, Avusturya ve Birleşik Krallık’ta diğer yan kuruluşlar izledi. Rittal, 1981’de ABD’de şimdiye kadarki en büyük yan kuruluşunu kurdu, ardından 1997’de Çin’de bir yan kuruluş geldi. Bugün, Rittal ailesi dünya çapında 64’ten fazla şirkete genişledi ve şu anda Friedhelm Loh Group bünyesinde 90’dan fazla şirket var. Bu şirket grubu, mühendislik yazılımı ve sistem teknolojisinden akıllı üretim için IIoT çözümlerine kadar hemen hemen her endüstri sektörü için donanım ve yazılım çözümlerinin bir kombinasyonunu sunar.

Rittal nesillerini birleştiren bir yıldönümü: Rittal eski Genel Müdürü ve CEO’su Norbert Müller (solda) ve Rittal Scandinavia Genel Müdürü Fredrik Wåhlstrand.

Müşteriye yakın olmak en önemli önceliktir

Bay Johnsson, “Rittal – Sistem” ile ilgili olarak, müşteriye yakınlık – onlarca yıldır belirleyici nokta olmuştur, diyor. 2000’li yıllarda odak noktası Danimarka, Finlandiya ve Norveç’i de kapsayacak şekilde genişledi: “Müşteri için her zaman yeni bir çığır açmaya cesaret ettik. Rittal’in uzun süredir Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Norbert Müller ile şirketin 50. yılını kutlayan Friedhelm Loh Group’un Sahibi ve CEO’su Profesör Friedhelm Loh, bu Rittal için kapıları açtı. mevcut yönetim ekibi ve yan kuruluşun çalışanları.

Bu nedenle, İsveç’in Ängelholm kentindeki kutlama aynı zamanda bir müşteri etkinliğidir ve pandemi nedeniyle resmi yıldönümünden bir yıl sonra gerçekleştirilir: “Rittal’in Almanya dışındaki ilk yan kuruluşu olarak, geleceği bu şekilde şekillendirmeye devam edebildiğimiz için çok mutluyuz. güçlü temeller,” diyor, şimdi Rittal Scandinavia’nın genel müdürü olan Fredrik Wåhlstrand.

Norbert Müller (solda) ve Profesör Friedhelm Loh (sağdan ikinci) Lars Johnsson (soldan ikinci) ve Sven Bläckberg (sağda) ile buluşuyor 1978’de Rittal Scandinavia yönetim kurulu, Rittal İsveç’in Ängelholm’daki yeni binasını tamamladı.

Geleceğin geçmişe ihtiyacı var

Rittal’in yazılım sektöründeki kardeş şirketleri olan Eplan ve Cideon’un CEO’su Sebastian Seitz, “Gelecek beklentilerimiz olduğu için minnettarız,” diyerek sözlerini tamamladı: “Endüstri maksimum verimlilik, dijitalleşme ve akıllı üretime doğru değişiyor. Bunlar, müşterilerimizle geleceğe dönük çözümler geliştirdiğimiz harika fırsatlar.”

Ve büyük bir sevgiyle, yan şirketin sahibi Profesör Loh şirketin çalışanlarına şunları söylüyor: “Bizi harekete geçiren şey müşterilerimize, çözümlerimize ve şirketlerimize duyduğumuz sevgidir. Büyüme ve zorluk zamanlarında bir arada duran 11.000’den fazla çalışandan oluşan küresel bir ailenin parçasısınız. Seninle geleceği dört gözle bekliyorum.”

Gruptaki diğer tüm çalışanlarla birlikte birkaç kişi daha bu yıl 2021 yıl dönümlerini kutluyor (veya yeniden kutluyor): Bu sırada Rittal China, Meksika ve Brezilya 25. yıldönümlerini kutluyor. Ayrıca, Rittal’in 1981’de ABD’de kurulan ilk denizaşırı yan kuruluşunun çalışma arkadaşları da 40. yıl dönümlerini kutluyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir